Strajk niemieckich kolejarzy: PKP Intercity stosuje środki zastępcze dla pasażerów

Pracownicy niemieckiej sieci kolejowej Deutsche Bahn (DB) związani z związkiem zawodowym GDL, postanowili przystąpić do strajku. Akcja protestacyjna, rozpoczynająca się w środę i mająca trwać aż do poniedziałku, uniemożliwi normalne funkcjonowanie wielu pociągów DB. W związku z tą sytuacją, PKP Intercity informuje o wprowadzeniu specjalnej komunikacji zastępczej na części trasy do Berlina – jak podaje biuro prasowe tej spółki.

Zaplanowany strajk ma rozpocząć się we środę 24 stycznia o godzinie 2:00 i potrwać do godziny 18:00 dnia 29 stycznia.

W dniu poprzedzającym rozpoczęcie strajku, 23 stycznia, pociągi o numerach 56, kursujące na trasie Przemyśl-Berlin oraz ekspresy Berlin-Warszawa o numerach 40, 44, 46 kończyć będą swoją trasę w Rzepinie. Na odcinku Rzepin-Frankfurt (Oder)-Rzepin PKP Intercity zapewni komunikację zastępczą w formie autobusów. Pociągi regionalne niemieckie (linia RE1), które nie dołączą do strajku, będą obsługiwać odcinek Frankfurt (Oder)-Berlin. Wszystkie pozostałe połączenia między Polską a Niemcami mają zostać utrzymane zgodnie z rozkładem jazdy.

Od środy 24 stycznia do niedzieli 28 stycznia wszystkie pociągi kursujące z Polski do Berlina i z Berlina do Polski rozpoczną i zakończą swoją trasę na stacji Rzepin. Na odcinku Rzepin-Frankfurt (Oder)-Rzepin funkcjonować będzie komunikacja zastępcza – autobusy zapewniane przez PKP Intercity. Odcinek Frankfurt (Oder)-Berlin będzie obsługiwany przez pociągi regionalne (linia RE1).