Papież Franciszek zmaga się z chorobą, Watykan odwołuje wszystkie planowane audiencje

Z powodu problemów ze zdrowiem Ojciec Święty Franciszek został skierowany do szpitala w sobotę. Komunikat na temat aktualnego stanu zdrowia głowy Kościoła katolickiego opublikował Watykan.

W klinice Gemelli w Rzymie, Papież Franciszek przeszedł badanie tomografii komputerowej, aby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko powikłań płucnych – poinformowało Biuro Prasowe Watykanu. Zgodnie z otrzymanymi wynikami, które okazały się negatywne, Ojciec Święty powrócił do Domu Świętej Marty, gdzie obecnie rezyduje.

Informacje o lekkiej grypie Papieża pojawiły się rano w komunikacie Watykanu, który poinformował o odwołaniu zaplanowanych na ten dzień audiencji, w których uczestniczyć miał między innymi prezydent Gwinei Bissau. W nadchodzący piątek, 1 grudnia, Papież Franciszek ma rozpocząć podróż do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie ma miejsce tegoroczna konferencja klimatyczna COP28.

Sobota jest obchodzona jako Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet. Watykan opublikował przemówienie Papieża na ten temat na jego profilu w serwisie X (Twitter) pod pseudonimem Pontifex.